KdMax Archiline

PROGRAM DO PROJEKTOWANIA BIM

Zakup odpowiedniego oprogramowania do projektowania BIM pozwala na automatyzację pracy. We wszystkich dziedzinach życia zarówno w sferze prywatnej czy biznesowej dąży się do maksymalizacji zysków i minimalizowania czasu poświęconego na pracę. Oczywiście należy mieć na uwadze, że przy wdrażaniu jakichkolwiek usprawnień konieczne będzie początkowe zwiększenie nakładów finansowych na daną inwestycję.

W przypadku projektów budowlanych i architektonicznym czynnikiem, który ma znaczący wpływ na szybkość i jakość realizacji jest dobór odpowiedniego oprogramowania. Przy obecnym rozwoju technologicznym i w związku z dostępnością rozmaitych rozwiązań, które nie były dostępne jeszcze choćby dekadę temu, mamy możliwość wprowadzenie usprawnień za pomocą programów, które nie wymagają już tak dużych nakładów środków pieniężnych. Ponadto producenci oprogramowania coraz częściej udostępniają bezpłatną wersję programu przed jego właściwym zakupem. Możliwość wypróbowania pełnego spektrum możliwości narzędzia gwarantuje pewność, że inwestycja okaże się w pełni trafiona.

Oprogramowanie Prota to innowacyjne narzędzia BIM dla konstruktorów do tworzenia modeli, wykonywania analiz oraz szybkiego i precyzyjnego projektowania budynków. Umożliwiają automatyczne tworzenie rysunków i szczegółowych projektów a także wspierają proces projektowania połączeń stalowych.

Program do projektowania BIM wykorzystuje technologię modelowania informacji o budynku i tworzenie jego cyfrowego zapis. Zabieg ten zmienia dotychczasowe postrzeganie myślenie o projektach. Zapis 3D, który do tej pory był efektem końcowym teraz staje się punktem wyjścia do pracy nad projektem. Oprogramowanie do projektowania BIM poza innowacyjnym sposobem tworzenia projektów pozwala też na nowy sposób komunikacji pomiędzy wszystkimi osobami, które są zaangażowane prace nad realizacją.

Leave a Comment!