KdMax Archiline

PROGRAM BIM DLA ARCHITEKTA

Oczywiście ciężko byłoby oczekiwać, że istnieje idealny program BIM, który sam w sobie sprawi, że praca będzie wykonywana sama, a wszystkie procesy komunikacyjne i gromadzenie informacji nie będzie wymagało zachodu i umiejętności. Nie wyklucza to jednak tego, że można wybrać tak dobrze dopasowany do naszych potrzeb program, który obsługuje technologię BIM, że praca stanie się dużo bardziej przyjemna, intuicyjna i wreszcie bardziej zautomatyzowana, a w efekcie po prostu dużo lepsza.

Przy przyjęciu założenia, że znamy system funkcjonowania modelowania informacji o budynku czyli BIM wydawać by się mogło, że wymagania, jakie powinien spełniać dobry program nasuną się nam na myśli automatycznie. Oczywiście stwierdzenie to jest jak najbardziej prawdziwe – znając główne aspekty funkcjonowania, na których opiera się BIM, nie powinniśmy mieć problemu z wyszczególnieniem cech, na które zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego programu. Warto jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej poświęcić nieco więcej czasu na poznanie opcji, jakie dostępne są w tym zakresie na rynku.

Jak dokonać wyboru odpowiedniego programu?

Dobry program to przede wszystkim taki, który przy umożliwianiu korzystania z zaawansowanych opcji i profesjonalnych rozwiązań pozostaje w pełni intuicyjny i prosty w obsłudze. Przy wyborze odpowiedniego oprogramowania warto więc zwrócić uwagę na:

  • dostęp do sprawnego monitorowania kosztów,

  • możliwość bezproblemowej i sprawnej komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu,

  • bogatą bibliotekę i możliwość tworzenia projektów najwyższej jakości,

  • możliwość wyeliminowania ryzyka powstawania błędów i nieścisłości,

  • atrakcyjną cenę oprogramowania.

Aktualnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele programów, które spełniają wszystkie, powyższe kryteria. Przy wyborze tego jednego, który ułatwi codzienne wykonywanie zadań warto również zwrócić uwagę na to, możemy liczyć na wsparcie techniczne i merytoryczne ze strony producenta. Jednym z programów dostępnych na rynku, który cieszy się popularnością wśród coraz większej grupy użytkowników jest ARCHLine.XP, który nie tylko odpowiada na potrzeby każdego, kto chce wykorzystywać technologię BIM w codziennej pracy, ale także posiada bogate zaplecze techniczne i merytoryczne.

Leave a Comment!