Czy zagraniczne e-sklepy cieszą się w Polsce popularnością?

Skuteczna treść marketingowa – jak ją stworzyć?
5 września 2017
Teksty SEO i ich długość
Teksty SEO i ich długość – czy to ma znaczenie?
13 września 2017
Pokaż wszystkie

Czy zagraniczne e-sklepy cieszą się w Polsce popularnością?

Stany Zjednoczone i państwa Europy Zachodniej, szczególnie Wielka Brytania, zwykle jako pierwsze testują internetowe nowości. Sklepy internetowe nie były polskim wynalazkiem, ale doskonale się u nas przyjęły i to wiele lat temu.

E-sklepy są lubiane z wielu powodów, jednym z nich jest oszczędność czasu, brak konieczności stania w kolejkach, wygoda użytkowania. Mimo, że w polskich sklepach internetowych kupimy już niemal wszystko, część użytkowników zagląda również na strony sklepów zagranicznych. Czy i które zagraniczne e-sklepy cieszą się w Polsce największą popularnością?

Zagraniczne e-sklepy wyglądają i funkcjonują na podobnych zasadach co sklepy rodzime

Jeżeli dane rozwiązanie dobrze się sprawdza, nie warto z niego rezygnować. Właściwie wszystkie e-sklepy stosują takie same bądź bardzo zbliżone rozwiązania i działają na podobnych zasadach, niezależnie czy to w Polsce, czy poza granicami kraju. W takim razie dlaczego robimy zakupy w zagranicznych e-sklepach? Z ciekawości? Okazuje się, że powodów jest co najmniej kilka:

  • Innowacyjne, niedostępne w Polsce produkty, większy asortyment.
  • Niższe ceny oferowanych artykułów, mimo dokonywania zakupów w obcej walucie;
  • Szybsza premiera produktów, które wkrótce pojawią się na polskim rynku.

Zagraniczne e-sklepy i ich bogaty asortyment

Zagraniczne e-sklepy i wady dokonywanych tam transakcji

Tym, co powstrzymuje część internautów przed dokonaniem zakupów w zagranicznym sklepie internetowym jest strach przed byciem oszukanym. W takiej sytuacji internauta niekoniecznie wie do kogo zwrócić się z roszczeniem i kto może mu pomóc. Kolejnym powodem niechęci do zakupów za granicą jest obawa przed trudnościami przy dokonywaniu zwrotów czy zgłaszaniu reklamacji. Nie każdy klient zna przecież doskonale obcy język oraz obowiązujące w danym kraju prawo handlowe. Kolejnym punktem na liście jest długi czas oczekiwania na przesyłkę. W Polsce bardzo często towar otrzymujemy już następnego dnia po dokonaniu zakupu, natomiast zagraniczne e-sklepy realizują usługę znacznie dłużej. Możemy czekać nawet kilka tygodni. Koszt wysyłki również może (ale nie musi!) przyprawić o zawrót głowy.

Co najchętniej kupujemy w zagranicznych e-sklepach?

Wspomniane już nowinki, czyli najczęściej sprzęt elektroniczny, a więc komputery, smartfony, tablety i akcesoria do nich. Dużą popularnością cieszą się także ubrania i dodatki, takie jak torebki, buty, paski, itd.  Nie brakuje również amatorów zagranicznych kosmetyków, w tym perfum, których ceny za granicą rzeczywiście często są niższe od tych spotykanych w kraju.

Karta płatnicza - popularny model płatności w sieci
A jak płacimy za sprowadzany towar i w jaki sposób jest on dostarczany? W przypadku e-sklepów, także tych zagranicznych, popularnym rozwiązaniem jest użycie karty płatniczej. Towar najczęściej dostarcza kurier.

Ewa
Ewa

Komentarze są wyłączone.