Uciążliwe reklamy internetowe a wyszukiwarki
Uciążliwe reklamy internetowe znikają z Google Chrome
31 stycznia 2018
Teksty na strony, które chce się czytać
Teksty na strony, które chce się czytać
16 marca 2018
Pokaż wszystkie

Sklep internetowy i treści informacyjno-sprzedażowe

Sklep internetowy i jego treść

Budując sklep internetowy trzeba mieć na uwadze jego przejrzysty i funkcjonalny układ. Równie ważne są fotografie oraz publikowane treści.

Teksty na stronach sklepów internetowych mają najczęściej charakter informacyjno-sprzedażowy. Powinny być konkretne, szczególnie na stronach produktowych, kiedy to klient chce poczytać o danym produkcie, jego właściwościach i zaletach. Jednak poza stronami produktowymi, sklep internetowy ma również inne podstrony, w których można zamieścić znacznie więcej treści.

Treść jest ważna zarówno dla samych użytkowników, którzy szukają konkretnych informacji i zastanawiają się na zakupem, jak i właścicieli sklepów internetowych. Wysokiej jakość treść pozwala im bowiem skutecznie promować markę, jak i zajmować wysokie pozycje w rankingach wyszukiwarki Google.

Sklep internetowy nie jest miejscem, w którym warto publikować długie rozprawy

Chyba, że przy sklepie funkcjonuje również blog. Wówczas pisanie długich, ciekawych i przydatnych artykułów jest wręcz wskazane. Wskazana jest także ich regularna publikacja oraz promowanie artykułów w mediach społecznościowych. Więcej o tym, dlaczego warto prowadzić blog przy sklepie internetowym przeczytasz tutaj.

Natomiast jeśli chodzi o sam sklep i podstawowe podstrony, treść powinna mieć przyzwoitą, ale nie zabójczą objętość. Warto przy tym pamiętać o dzieleniu jej na sekcje/bloki, dzięki czemu zyska przystępny wygląd i prędzej skłoni potencjalnego klienta do lektury.

Na stronach sklepów dobrze sprawdza się treść w formie przystępnej do skanowania, a więc wspomniane już akapity, wszelkiego rodzaju wypunktowania i numerowania, nagłówki, pogrubienia, podkreślenia. Warto pamiętać o stosowaniu przerywników w postaci zdjęć, a jeśli chcemy zaprezentować wiele danych statystycznych, warto zamieścić tabelę albo wykres.

Tworzenie treści na strone sklepu internetowego

Unikalność artykułów sprzedażowych to podstawa

Każda firma, nawet jeśli świadczy usługi niemal tożsame z tymi oferowanymi przez konkurencję, jest inna i wyjątkowa. Warto tę inność podkreślić. Zatem nie kopiujemy nawet ogólnych informacji z branży. Zawsze staramy się dodać coś od siebie, pokazać własne, ciekawe i innowacyjne rozwiązania.

Dobrym pomysłem jest przybliżenie historii powstawania firmy/sklepu. Użytkownicy lubią takie historie, lubią wiedzieć z kim mają do czynienia. Dzięki temu skraca się nieco dystans miedzy klientem a sprzedawcą, a tym samym wzrasta zaufanie do marki.

Unikalne powinny być także opisy produktów. Sklep internetowy, który idzie na łatwiznę i publikuje opisy producentów, w żaden sposób nie wyróżni się na tle konkurencji. Natomiast unikalny opis potrafi skutecznie zachęcić do zakupu. Szczególnie, jeśli został napisany językiem korzyści.

Treść tworzona przez użytkowników

Na stronach sklepów internetowych mile widziane są opinie i recenzje osób, które już wcześniej skorzystały z oferty. Potencjalny klient prędzej zdecyduje się na zakup, jeśli poczyta komentarze na temat samego sklepu, jakości obsługi, jak i konkretnych produktów. Recenzje użytkowników mają dziś niemałe znaczenie, dlatego warto o nie zabiegać.

Ewa
Ewa

Komentarze są wyłączone.