Agencja SEO prowadzi blogi firmowe
Czy agencja SEO pomaga prowadzić blogi firmowe?
21 grudnia 2017
SEO dla początkujących - poradnik
SEO dla początkujących – krótki poradnik
17 stycznia 2018
Pokaż wszystkie

Najpopularniejsze hasła w Google w 2017 roku

Najpopularniejsze hasła w Google w 2017 roku

Początek nowego roku to czas planowania działań, ale także analizowania wydarzeń z roku ubiegłego. Warto przeanalizować hasła, jakie cieszyły się największą popularnością w wyszukiwarce.

Wiele powie nam to o zainteresowaniach użytkowników, a specjalistom z branży marketingu internetowego podpowie, w którą stronę warto iść w kolejnym roku. Niekiedy najczęściej wpisywanie hasła w Google w 2017 roku potrafią zaskoczyć, choć większość zależna jest od tego, co aktualnie dzieje się w kraju i na świecie.

Google podsumowało rok 2017

Firma Google co roku dokonuje podsumowania tego, co działo się w wyszukiwarce. Wykaz najpopularniejszych haseł dostarcza wiedzy o użytkownikach z całego świata, ale także mieszkańcach konkretnych państw. Oprócz haseł ogólnych, istotne są również podsumowania w danych kategoriach, np. przepisy, hasła z serii „jak zrobić” czy osoby.

Hasła w Google w 2017 roku – świat

Najczęściej wyszukiwanym hasłem na świecie był Huragan Irma. Rzeczywiście, o niszczycielskim żywiole było głośno przez długi czas także w Polsce, mimo, że Huragan Irma szalał daleko od naszego kraju.

Drugą i trzecią pozycję zajmują urządzenia mobilne: iPhone 8 oraz iPhone X.

Na kolejnym miejscu znalazł się Matt Lauer, zapewne za sprawą głośnego skandalu z udziałem dziennikarza.

Kolejną pozycję zajęła narzeczona brytyjskiego księcia – Meghan Markle. Wybór księcia Harry’ego był dla wieku zaskakujący, ponieważ Meghan jest Amerykanką, aktorką występującą na ekranie w bieliźnie, do tego rozwódką.

Hasła w Google w 2017 roku – Polska

Hasła, które cieszyły się największą popularnością na świecie, były często wyszukiwane także i w Polsce, ale przegrały w starciu z wyszukiwaniami dotyczącymi rodzimych wydarzeń.

Pierwszą pozycję zajmuje Magdalena Żuk. Sprawą wyjazdu i tajemniczej śmierci Polki w Egipcie żyła cała Polska. Internauci komentowali, snuli spekulacje, oskarżali, ale sprawa i tak nie została do końca wyjaśniona.

Na kolejnym miejscu znalazł się zmarły w ubiegłym roku muzyk i kompozytor Zbigniew Wodecki.

Następna pozycja to internetowy serial „Ucho prezesa”.

Polacy żyli również eliminacjami do Piłkarskich Mistrzostw Świata. Hasło Losowanie Mistrzostw Świata 2018 zajęło kolejną pozycję.

Na piątym miejscu znalazła się fraza Miss Polski.

Google podsumowało miniony rok

Jeśli chodzi o podział na kategorie, wyróżnić można najpopularniejsze wyszukiwania zaczynające się od pytajnika „jak”: jak suszyć grzyby, jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany, jak mrozić grzyby, jak zrobić kwiatka na FB, jak marynować grzyby.

Jeśli chodzi najpopularniejsze seriale, to obok wspomnianego już „Ucha Prezesa”, Polacy szukali informacji na temat seriali: „Tylko z Tobą”, „Diagnoza”, „Elif”, „Grzech Fatmagul”.

Oprócz Magdaleny Żuk i Zbigniewa Wodeckiego, szukaliśmy w sieci informacji dotyczących Witolda Pyrkosza, Piotra Gembarowskiego oraz Chestera Benningtona.

Warto również wspomnieć o przepisach na dania, jakich szukali Polacy. Do najpopularniejszych należą: kopytka, polewa czekoladowa, grzyby marynowane, grzyby w occie, kania.

Hasła w Google w 2017 roku – podsumowanie

Niektóre hasła wiążą się wyłącznie z aktualnymi w danej chwili wydarzeniami, takimi jak śmierć znanej osobistości, ważne zawody sportowe czy kataklizmy.

Oprócz tego można wyróżnić hasła innego rodzaju, które są popularne zawsze mniej więcej w tych samych miesiącach roku. Hasłem takim są przepisy na grzyby marynowane czy pytania jak suszyć grzyby.

Popularność hasła Meghan Markle raczej nie spadnie, ponieważ w 2018 roku ma się odbyć uroczystość zaślubin aktorki z księciem Harrym.

Ewa
Ewa

Komentarze są wyłączone.